top of page

 

Vážení čitatelia,

Opäť sa hlásime z dobrovoľníckeho tímu Slovák v UK a ďakujeme za Vašu priazeň a sledovanosť. Nakoľko prvé číslo online magazínu, vrátane výtlačkov a príspevkov na Facebooku sa stretlo s neočakávaným záujmom, prinášame Vám ďalšie od Slovákov pre Slovákov.

Neistota nás, Slovákov v UK, ďalej pokračuje, ale veríme, že čoskoro sa naša pozícia na Britských ostrovoch bude pomaly ujasňovať. My Vám v tomto čísle prinášame okrem reportáží zo škôl, charitatívnych organizácií, Expat poradne a súťaží aj mimoriadne aktuálnu tému, ktorej sa politici úspešne dlhodobo vyhýbajú. Tou je dvojité občianstvo Slovákov. Bližšie sa na aktuálny stav pozrela členka našej redakčnej rady a žurnalistka Ivana Turner, bývalá reportérka Hospodárskych novín. Pre milovníkov literatúry prinášame úryvok z knihy nášho prispievateľa, anglického autora a manžela Slovenky žijúcej v UK – Jamesa Silvestera.  

Taktiež Vás pozývame na spoluprácu s nami, nakoľko dobrovoľnícky tím je veľmi vyťažený, budem vďační akejkoľvek pomoci. V príprade, ak máte záujem podporiť náš časopis a zároveň spropagovať Váš biznis, je tu jedinečná možnosť cielenej reklamy v našom časopise pre Vás!

Veríme, že každý z Vás si niečo nájde. Prajeme príjemné čítanie!

Anna a Dobrovoľnícky tím časopisu Slovák v UK

Na tvorbe časopisu sa podieľali:

Anna Pazdurová, iniciátorka a súčasná šefredaktorka, Asociácia Sk škôl v UK, Chairman SSCM

Lenka Macejová, zástupkyňa šéfredaktorky, absolventka Pdf TU, SKSCM Manchester - Erasmus

Ivana Turner

Lenka Torok, Asociácia SK škôl v UK

Grafický dizajn: 

Anna Pazdurová

Lenka Macejová

bottom of page